קודם כל כדאי טיפול קוגניטיבי התנהגותי ולא רק טיפול תרופתי!!! שנית, רספרידל אמור פחות להרדים, אבל בהחלט שילוב עם לוריבאן מגביר עייפות.

בברכה,
ד"ר אילן טל

______________________

שלום , אני סובל מ-OCD שהחמיר , עם דיכאון וחרדות הלכתי לפסיכיאטר וקבלתי רסיטל ולוריבן, בזמן האחרון לקחתי לוריבן לפי הצורך ולא קבוע. בימים האחרונים החליף לי מרסיטל לויאפקס, כי רסיטל לא עוזר מספיק. באחד הפעמים שהחרדה החמירה, הרופא הוסיף לי אנטומין – חצי  בבוקר, אבל  הוא גרם לי עייפות ומנע ממני כל יכולת לתפקד. בעקבות זאת הוא ביטל לי את הכדור אבל אמר שאם אני מרגיש חרדה קשה לקחת רבע כדור אנטומין .  אחר כך פניתי לפסיכיאטר במסגרת הציבורית, כי אין לי אפשרות לשלם לפסיכיאטר פרטי. כאשר הוא נוכח לדעת שרסיטל לא מספיק, הוא החליף את התרופה לויאפקס, אבל אמר שיתכן ויוסיף גם רספידרל במינון נמוך. גם רספידרל גורם לעייפות . היא האם מינון נמוך של רספידרל יגרום לעייפות ? ומה לגבי רבע אנטומין ? אם אצטרך לקחת תרופות מהסוג הזה, איך להמודד עם תופעות הלוואי של העייפות, שמונעות ממני לתפקד עד כדי חוסר יכולת לצאת מהבית ? (אני סובל מעייפות גם בלי תרופות כלל וגם מתקשה לתפקד בגלל החרדות והדכאון.) האם יש תרופות אחרות המשמשות גם להרגעה שלא גורמות לעייפות ? האם השילוב עם הלוריבן מגביר את העייפות ? האם האנטומין או רספידרל בערב לפני השינה ולא בבוקר יכולה לעזור ?

 

לעמודי תוכן נוספים: טיפול בחרדה חברתיתקוגנטיבי התנהגותיהתקף חרדהמצב רוח רע ודיכאוןדיכאון וחרדה במתבגריםריטלין להפרעת קשב וריכוז אצל מבוגריםהפרעת קשב וריכוז במבוגרים וילדיםדיכאון בילדיםבחן את עצמך האם יש לך התקפי חרדה?

Related Articles:

אנשי המקצוע השונים המתמחים בתחומים שונים בקליניקה מאפשרת להתאים מטפל נכון ולתת לכם מענה מהיר, ממוקד ויעיל. צרו קשר באופן חופשי 0504239446

Tagged with →  
Share →

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>