התקף חרדה- אירוע התקפי ובלתי צפוי של פחד או חרדה חריפים. יש שיטות טובות ומהירות לטיפול בהתקפי החרדה אך בינתיים – הרבה סבל. אנשים מתארים כל מיני סימנים גופניים הקורים בעת ההתקף: סחרחורות, בחילות, תחושת עילפון, חושך בעיניים, כבדות בראש ובגוף, אי שקט, חנק בגרון, תחושת של משהו תקוע בצוואר, חוסר אויר, לחץ בחזה או מועקה, כאב בטן, לחץ בבטן, זרמים בידיים וברגליים ועוד. לעיתים הם מתארים תחושות של עצבות, משהו שדומה לדיכאון מבחינות מסויימות, אבל לא בהכרח. עוד אנשים מדווחים על מחשבות כי הם משתגעים, מאבדים את השפיות, הולכים למות או לקבל התקף לב. המחשבות החרדתיות רצות ולא נותנות מנוח. מחשבות נוספות שלא נותנות מנוח הן ההתעסקות הבלתי פוסקת ב"למה זה קרה לי" ומה יהיה בפעם הבאה. אנשים מודאגים כי הם עומדים להיות חרדתיים לנצח ושזה לא יעבור.

יש פתרון, ויחסית קל, והוא לא בהכרח תרופות. אם הפסיכיאטר מציע לכם רק תרופות תבקשו ממנו שיסביר מהו טיפול קוגניטיבי התנהגותי ואיך אפשר להתגבר על התקפי חרדה בששה מפגשים.
לעמוד הראשי של "הפסיכיאטר"

אם יש לכם כל שאלה התקשרו ל 0504239446


למשתמשי האייפון, הסרטון לא עולה אוטומטית באפליקציה של "הפסיכיאטר", להלן קישור ישיר לסרטון ביוטיוב: התקף חרדה

13 Responses to התקף חרדה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>