נקראת בשפה המקצועית טריכוטילומניה, וזהו מצב או קיים דחף בלתי שנלט לתלוש שערות. בשלבים מוקדמים ניתן לזהות כי טרם תלישת השערות יש מחושת מתח אשר נוצרת ומגדילה את עצמה בהדרגה עד לתלישת השיער עצמו, ולרוב, האקט של תלישת השיער מרגיע במידה מסויימת עד הצטברות חדשה של מתח.

זוהי אחת מההפרעות של שליטה בדחפים, כמו למשל קלפטומניה שזה דחף לגניבה. אגב, גם בקלפטומינה הגניבה נועדה להקל על לחץ מצטבר. בשלבים מסוימים, תלישת השערות כבר אינה נעשית מתוך הקלה על לחץ אלא הפכה להיות הרגל. יש התולשים שערות מהראש, יש התולשים מהידיים או הרגליים. במקרים בינוניים נוצרים איי קרחות, ובמקרים קשים אין כלל שיער, שכן כולו נתלש.

העיה הזו לא קלה לטיפול, וטוב לטפל בה מוקדם ככל הניתן. האפשריות הן מתוך הטיפולים שנועדו לטיפול בחרדה: טיפול תרופתי ע"י פסיכיאטר, טיפול קוגניטיבי התנהגותי, ביופידבק, היפנוזה- כל הדרכים באמצעותן מקלים על מתח.

 

לעמודי תוכן נוספים: טיפול בחרדה חברתיתקוגנטיבי התנהגותיהתקף חרדהמצב רוח רע ודיכאוןדיכאון וחרדה במתבגריםריטלין להפרעת קשב וריכוז אצל מבוגריםהפרעת קשב וריכוז במבוגרים וילדיםדיכאון בילדיםבחן את עצמך האם יש לך התקפי חרדה?

Related Articles:

אנשי המקצוע השונים המתמחים בתחומים שונים בקליניקה מאפשרת להתאים מטפל נכון ולתת לכם מענה מהיר, ממוקד ויעיל. צרו קשר באופן חופשי 0504239446

Share →

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>