מתלבטים האם ללכת לפסיכיאטר פרטי? האם ללכת לפסיכיאטר בקופה? האם יש הבדל בין טיפול פסיכיאטרי פרטי לטיפול פסיכיאטרי ציבורי? כפסיכיאטר מומחה העובד גם וגם, אציין בפניכם את הפרמטרים המבדילים, לדעתי, פרט לעניין התשלום, הם:

1. מהירות התור- במרפאה, ציבורית, צריך לחכות, לעיתים זמן רב (תלוי בקופה ובאיזור הגיאוגרפי), בקליניקה פרטית הזמינות גבוהה יותר

2. שעות הקבלה- בציבורי לעיתים קובעים שעה, בעיקר בבוקר, וזה מקשה על אנשים עובדים להגיע. בקליניקה הפרטית מקבלים בכל שעות היום וגם בערב.

3. זמינות לאחר המפגש. בפרטי בד"כ יש את הסלולארי של המטפל… בציבורי קשה לפעמים להשיג אותו בעיקר אם הוא עובד חצי משרה

4. דיסקרטיות. נכון שהחומר תמיד חסוי, אבל בד"כ במרפאה או אצל רופא עצמאי יש תור ואפשר לפגוש אנשים שמכירים.

5. דיוק בשעת התור. בציבורי אתם עלולים להמתין בתור, בפרטי ברוב המקרים זה לא קורה.

6. זמן המפגש- קצר יותר בציבורי, כסובלים מחרדה למשל, רוצים מפגש שקט ולא לחוץ המאפשר זמן למתן הסבר מעמיק ואפשרות לשאילת שאלות בנושאים של טיפול בחרדה, סימנים, גורמים או כל דבר אחר.

7. איכות הטיפול לא אמורה להיות שונה, אבל למטפל הפרטי יש חופש להציע לכם כל טיפול שהוא חושב שמתאים, בלי קשר אם הוא נמצא בסל או בקופה.

8. בגלל שלרוב הפגישה בציבורי קצרה יותר, היא גם יותר לחוצה. בפרטי יש יותר זמן לדון במה קורה, למה קרה, לברר את כל הפרטים וכיוב'.

בהצלחה.

 
לעמודי תוכן נוספים: טיפול בחרדה חברתיתקוגנטיבי התנהגותיהתקף חרדהטיפול בדיכאוןמצב רוח רע ודיכאוןדיכאון וחרדה במתבגריםריטלין להפרעת קשב וריכוז אצל מבוגריםהפרעת קשב וריכוז במבוגרים וילדיםדיכאון בילדיםבחן את עצמך האם יש לך התקפי חרדה?

Related Articles:

אנשי המקצוע השונים המתמחים בתחומים שונים בקליניקה מאפשרת להתאים מטפל נכון ולתת לכם מענה מהיר, ממוקד ויעיל. צרו קשר באופן חופשי 0504239446

Share →

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>