בכנס שנערך היום בתל אביב, הסביר פרופ' דן בוסקילה על הסימנים הגופניים והנפשיים מהם סובלים אנשים שיש להם פיברומיאלגיה. מסתבר כי למעשה מדובר בסל רחב של מקרים. אצל חלקם למשל, יש שכיחות גבוהה של חרדה ודיכאון, ואצל חלקם יש דווקא חוסן נפשי אבל עייפות גדולה וכאב במקומות שונים בגוף. גם תסמונת העייפות הכרונית היא סוג של תסמונת כזו, בה מעורבים התסמינים הפיזיים והנפשיים.

נוטים לחשוב- ולא בצדק- כי אנשים אלו מנסים להרוויח רווח משני מהיותם חולים… אני חייב לציין שחשיבה זו מקוממת מאד, ובעבר חשבו שגם פוסט-טראומתטיים מנסים "לחלוב" כסף והטבות. כל כך לא נכון.. החולים לא מרוויחים, רק מפסידים. לא רק את בריאותם הפיזית והנפשית, אלא גם זוכים פעמים רבות ליחס לא נעים ואף משפיל מסביבתם המיידית ואפילו מאנשי רפואה (נראה שדווקא פסיכיאטרים יותר מבינים לליבם…)

דיברתי גם עם שרון מעמותת אס"ף, ארגון חולי הפיברו בישראל, ומסתבר שהעמותה מנסה לסייע לחולים במידע ובתמיכה, לידיעתכם.

 

לעמודי תוכן נוספים: טיפול בחרדה חברתיתקוגנטיבי התנהגותיהתקף חרדהמצב רוח רע ודיכאוןדיכאון וחרדה במתבגריםריטלין להפרעת קשב וריכוז אצל מבוגריםהפרעת קשב וריכוז במבוגרים וילדיםדיכאון בילדיםבחן את עצמך האם יש לך התקפי חרדה?

Related Articles:

אנשי המקצוע השונים המתמחים בתחומים שונים בקליניקה מאפשרת להתאים מטפל נכון ולתת לכם מענה מהיר, ממוקד ויעיל. צרו קשר באופן חופשי 0504239446

Share →

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>