מזה שנים כבר ידוע לנו כי אין חובה להיות נוכח במקום האירוע כדי לסבול מפוסט טראומה. אמנם המקרים בהם יש פוסט טראומה משנית הם מעטים ודורשים תנאים מסויימים ביותר, אירוע כזה בו אדם לא יהיה במקום האירוע אך יסבול מפוסט טראומה בגינו, אינו בלתי אפשרי.

להלן שני מקרים אפשריים:

1. מטפל (פסיכיאטר, פסיכולוג, עובד סוציאלי וכיוב') אשר מטפל בפוסט טראומה בעצמו. אם הוא נחשף לאירועים טראומתיים של אנשים או לאורך זמן רב או באינטנסיביות עצומה, הוא עלול בעצמו לדמיין במוחו את הטראומה, ולסבול מתסמינים הדומים לתסמינים של המטופל.

2. לאחר קריסת מגדלי התאומים, הוכח כי אנשים שבאותה תקופה צפו בטלוויזיה מעל 13 שעות ביום, ראו שוב ושוב ושוב את האירועים הללו בטלוויזיה, סבלו מתסמינים. חשוב לציין כי התסמונת התפתחה גם סביבי האווירה ששררה באותו זמן בארצות הברית- אוירה של פחד וחשש.

 

לעמודי תוכן נוספים: טיפול בחרדה חברתיתטיפול בחרדהקוגנטיבי התנהגותיהתקף חרדהטיפול בדיכאוןמצב רוח רע ודיכאוןדיכאון וחרדה במתבגריםריטלין להפרעת קשב וריכוז אצל מבוגריםהפרעת קשב וריכוז במבוגרים וילדיםדיכאון בילדיםבחן את עצמך האם יש לך התקפי חרדה?

Related Articles:

אנשי המקצוע השונים המתמחים בתחומים שונים בקליניקה מאפשרת להתאים מטפל נכון ולתת לכם מענה מהיר, ממוקד ויעיל. צרו קשר באופן חופשי 0504239446

Tagged with →  
Share →

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>