לטעמי חוות הדעת בנושא זה אמורה להנתן על ידי פסיכיאטר או גם פסיכיאטר וגם נוירולוג.
אכן בעיות קוגניטיביות אחרי פגיעת ראש הן בעייתיות מאד, ובמקרה שלך יש בעיות אבחון בגלל הסכיזופרניה. חשוב לכן לעיין בכל המסמכים הרפואיים בזמן האשפוז. אין לדעת מראש מה יקבע בחוות הדעת.

חבלת ראש עם איבוד הכרה

נפגעתי בתאונת דרכים לפני -30 שנה. מאז הזכרון שלי השתבש. הייתי רושם כל דבר בפתקים. לא ביצעתי אז בדיקות MRI או בדיקות נוירופסיכולוגיות או קוגנטיביות. לפני-15 שנים היה לי התקף פסיכוטי וחליתי בסכיזופרניה. היום אני נחשב גם כפגוע ראש כתוצאה מהתאונה וגם כחולה סכיזופרני. פסיכיאטר קבע בנוסף אבחנה של POST CONCUSSION STATE וגם PTSD פסיכיאטר אחר קבע כי יש לי פגיעה קוגנטיבית פרה פרונטלית ולכן אני לא יכול לעבוד. עברתי אבחון נוירופסיכולוגי קוגנטיבי. קיבלתי דו"ח אבחון נוירפסיכולוגי כי יש עדות כי איבוד ההכרה מהתאונה גרם לירידה קוגנטיבית וזה אומר שהאונה הקדמית כנראה נפגעה. יחד עם זאת נראה כי פגיעה באונה הקדמית יכולה לנבוע גם מסכיזופרניה. לכן הבודק לא יודע בוודאות כיצד להבין את הפגיעה הקוגנטיבית ואיך לחלק בין איבוד ההכרה לסכיזופרניה, אבל נקבע כי אין להתעלם מהמצב שלי (בעיות תעסוקה ,בלימודים, השתלבות חברתית, משפחה) הפגיעה בתאונה הביאה לכך שלא יכולתי לעבוד לזמן ממושך ולא הפקתי רווחים בתור אקדמאי (יש לי דוחות של השנים עד ההתקף הפסיכוטי וגם לאחריו). אמרו שאם אעשה MRI עכשיו אז לא יודעים אם יראו פגיעה מוחית מלפני 30 שנה. עשיתי MRI לפני כשנה ואין פגיעה מוחית. האם נוירולוג בעקבות דו"ח קוגנטיבי יכול לקשור את הירידה הקוגנטיבית לתאונה בלבד. נאמר לי שיש אפשרות לקבוע ירידה קוגנטיבית עקב איבוד ההכרה בלבד. בעיניין זה אם התשובה היא חיובית- אצטרך חוות דעת משפטית על ידי נוירולוג או פסיכיאטר (מה עדיף?). תודה.

 

לעמודי תוכן נוספים: טיפול בחרדה חברתיתטיפול בחרדההתקף חרדהטיפול בדיכאוןמצב רוח רע ודיכאוןדיכאון וחרדה במתבגריםריטלין להפרעת קשב וריכוז אצל מבוגריםהפרעת קשב וריכוז במבוגרים וילדיםדיכאון בילדיםבחן את עצמך האם יש לך התקפי חרדה?

Related Articles:

אנשי המקצוע השונים המתמחים בתחומים שונים בקליניקה מאפשרת להתאים מטפל נכון ולתת לכם מענה מהיר, ממוקד ויעיל. צרו קשר באופן חופשי 0504239446

Share →

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>