d7a2d7a4d799d7a4d795d7a0d799d79dמצבים נפשיים יכולים לקבל ביטויים שונים אשר תלויים ברקע התרבותי בו גדל האדם ובגורמים נוספים.
דיווח על מחקר שנערך על מצבים פסיכוטיים. מטרת המחקר שהתפרסם לאחרונה והוצג בכנס השנתי של איגוד הפסיכיאטריה בישראל הייתה להבהיר את ההבדלים בביטויי המצבים הפסיכוטיים הנובעים מהשוני באמונות ומנהגים בקרב תרבויות שונות.
שיטות המחקר: נבדקו 140 תיקים רפואיים של מאושפזים הסובלים ממחלת הסכיזופרניה, כ50 ילידי ישראל, 50 עולים מחבר העמים ו40 ילידי אתיופיה.
תוצאות המחקר הציגו הבדלים מובהקים סטטיסטית בהופעתו החיצונית של הנבדק. יחד עם זאת, לא נראו הבדלים ברורים סטטיסטית באוכלוסיות המחקר הקשורים לתכני מחשבות השווא. כלומר המטופלים נראו אחרת אבל חשו דברים דומים…
על מנת להבין בצורה טובה יותר את תפקיד הרקע התרבותי בביטויי תסמינים פסיכוטיים, מומלץ להמשיך ולערוך מחקרים נוספים בנושא אשר יכללו מדגם גדול יותר הכוללים רעיונות עם הנבדקים והתחשבות בנורמות התרבותיות המשפיעות על הביטויים הפסיכוטיים ואיסוף המידע.

 

לעמודי תוכן נוספים: טיפול בחרדה חברתיתטיפול בחרדהקוגנטיבי התנהגותיהתקף חרדהטיפול בדיכאוןמצב רוח רע ודיכאוןדיכאון וחרדה במתבגריםריטלין להפרעת קשב וריכוז אצל מבוגריםהפרעת קשב וריכוז במבוגרים וילדיםדיכאון בילדיםבחן את עצמך האם יש לך התקפי חרדה?

Related Articles:

אנשי המקצוע השונים המתמחים בתחומים שונים בקליניקה מאפשרת להתאים מטפל נכון ולתת לכם מענה מהיר, ממוקד ויעיל. צרו קשר באופן חופשי 0504239446

Share →

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>