זהו במצב נפשי אשר בו מופיעים לסירוגין תקופות של מצב רוח מרומם, עם עשיית קצת "שטויות" כמו בזבוז כספים או אפילו חשק מיני מוגבר, ולסירוגין מצבים של מצב רוח ירוד וחוסר חשק. רוב המשפחות או המטופלים הפונים, מתקשים לראות באופן בהיר את הנתונים הללו לפני פנייתם, וכאשר הם אצל הפסיכיאטר, פתאום ההבנה מתגבשת… אז פתאום הכל מסתדר כמו פאזל- תקופות של חוסר חשק ותקופות של אי שקט ועצבנות. אנשים רבים עם ההפרעה הדו קוטבית "מפוספסים" ומאובחנים כאנשים עם דיכאון, דווקא יש להפרעה הדו קוטבית פתרון תרופתי וטיפולי טוב.
למצב זה קיימת השפעות גנטיות, כנראה משמעותיות.
הפתרון הוא ע"י תרופות הניתנות ע"י פסיכיאטר , אשר מאזנות את מצב הרוח, וכן בעזרת טיפול אשר מלמד את המטופל להקשיב לסימני האזהרה כאשר הם מופיעים.

 

לעמודי תוכן נוספים: טיפול בחרדה חברתיתטיפול בחרדהקוגנטיבי התנהגותיהתקף חרדהמצב רוח רע ודיכאוןדיכאון וחרדה במתבגריםריטלין להפרעת קשב וריכוז אצל מבוגריםהפרעת קשב וריכוז במבוגרים וילדיםדיכאון בילדיםבחן את עצמך האם יש לך התקפי חרדה?

Related Articles:

אנשי המקצוע השונים המתמחים בתחומים שונים בקליניקה מאפשרת להתאים מטפל נכון ולתת לכם מענה מהיר, ממוקד ויעיל. צרו קשר באופן חופשי 0504239446

Share →

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>