מחקר הדמיה חדש (הכוונה להדמיה מוחית באמצעות בדיקות עזר) מנסה לברר את הקשר בין אימפולסיביות אצל נשים הסובלות מבולמיה ולגבי אימפולסיביות בכלל.
המחקר נערך באוניברסיטת קולמביה, במרכז לפסיכיאטריה, בניו יורק, והוא בדק משימות ביצועיות אצל נשים עם ובלי בולמיה, בשעה שנערך להם MRI תפקודי (כלי שמעריך אילו אזורים במוח מעורבים במשימה). נמצא כי נשים עם בולמיה הגיבו מהר יותר במהלך הבדיקה ופעלו באימפולסיביות, כך שהן נטו לעשות יותר טעויות.הממצא החשוב, שאינו אומר דבר לגבי טיפול, אגב, הוא פעילות נמוכה יותר של המוח באזור מסוים (פרונטלי- סטראטלי). תכלס, זה לא אומר כלום מבחינת הטיפול הפסיכיאטרי או הפסיכולוגי. מה שזה כן אומר, שיש מאפיינים ספציפיים של בולמיה, אשר קשורים לאימפולסיביות, ואדם לא יכול פשוט "להוציא לעצמו מהראש" את הבולמיה.

 

לעמודי תוכן נוספים: טיפול בחרדה חברתיתטיפול בחרדהקוגנטיבי התנהגותיהתקף חרדהטיפול בדיכאוןמצב רוח רע ודיכאוןדיכאון וחרדה במתבגריםריטלין להפרעת קשב וריכוז אצל מבוגריםהפרעת קשב וריכוז במבוגרים וילדיםדיכאון בילדיםבחן את עצמך האם יש לך התקפי חרדה?

Related Articles:

אנשי המקצוע השונים המתמחים בתחומים שונים בקליניקה מאפשרת להתאים מטפל נכון ולתת לכם מענה מהיר, ממוקד ויעיל. צרו קשר באופן חופשי 0504239446

Tagged with →  
Share →

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>