במחקר חדש שנערך על הקשר בין קשיים בהנקה לבין הופעתו של דיכאון אחרי לידה נמצא כי אמהות לילד ראשון החוות קשיים בהנקה, אי נוחות, כאבים ועוד הן בסיכון גבוה יותר להתפתחותו של דיכאון. סיכוי זה גדל לאור קשיים העולים בשבוע הראשון להנקה.

המחקר נערך על יותר מ-2,500 נשים שדיווחו על הרגלי התזונה של ילדיהם ועל שכיחות ההנקה. לאחר חודשיים נבדקו האמהות בשנית, על מנת לזהות סימנים לדיכאון.

החוקרים הראו כי נשים אשר דיווחו על כאב עז במהלך ההנקה וכן נשים שדיווחו ש"לא אהבו" להניק בשבוע הראשון ללידה היו בסיכון גבוה פי שניים להתפתחות דיכאון אחרי לידה, לעומת נשים שדיווחו כי אהבו להניק.

החוקרים מצביעים גם על קשר בין חווית דיכאון במהלך ההריון לבין הופעתו של דיכאון לאחר הלידה. לעת עתה טרם ידוע האם קשר זה הינו סיבתי או שגורם שלישי, כגון חוסר איזון הורמנואלי במהלך ההריון ולאחר הלידה, הוא שגורם הן לקשיים בהנקה והן לדיכאון.

חשיבותו של המחקר היא בעיקר בצורך לשים לב לסימנים של דיכאון לאור קשיים בהנקה, הפניה לטיפול בזמן, לעיתים על ידי התייעצות עם פסיכיאטר, ומניעת סבל נפשי לאישה.

לעמודי תוכן נוספים: טיפול בחרדה חברתיתטיפול בחרדהקוגנטיבי התנהגותיהתקף חרדהמצב רוח רע ודיכאוןדיכאון וחרדה במתבגריםהתמוטטות נפשיתריטלין להפרעת קשב וריכוז אצל מבוגריםהפרעת קשב וריכוז במבוגרים וילדיםדיכאון בילדיםבחן את עצמך האם יש לך התקפי חרדה?

Related Articles:

אנשי המקצוע השונים המתמחים בתחומים שונים בקליניקה מאפשרת להתאים מטפל נכון ולתת לכם מענה מהיר, ממוקד ויעיל. צרו קשר באופן חופשי 0504239446

Share →

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>