איך לקרא ולהבין מבחנים פסיכודידקטים?
ובכן צריך לזכור כי למבחנים אלו יש שני חלקים. חלק ראשון מתייחס ליכולת הקוגנטיבית של הנבדק- אוצר המילים למשל, היכולת לשלוף מילים, זיכרון, ריכוז ועוד. הפרמטרים בבדיקה זו מרובים וקשים להסבר גם שלא באינטרנט, אך הם משפיעים מהותית על יכולת הקריאה, הכתיבה, הריכוז ולמעשה קובעים את התפקוד האקדמי – בכיתה למשל. החלקים האלו הם אשר משפיעים על ההמלצות המופיעות בסוף והקשורות ללימודים כמו הארכת זמן, מבחן בע״פ, שמוש במילונית ועוד.
החלק השני של המבחנים מתייחס לעולם הרגשי של הילד הנבדק. העולם הרגשי חשוב מאד ולפעמים חשוב הרבה יותר ומשפיע הרבה יותר על תפקוד בכתה ואסור להתעלם ממנו.
למשל אם כתוב בהערכה כי לילד יש בעיות בדימוי עצמי, זה לא אומר שזה נגרם מהקשב וריכוז אלא יכול להיות שחלק מהבעיות בכתה

 

לעמודי תוכן נוספים: טיפול בחרדה חברתיתטיפול בחרדההתקף חרדהטיפול בדיכאוןמצב רוח רע ודיכאוןדיכאון וחרדה במתבגריםריטלין להפרעת קשב וריכוז אצל מבוגרים,  דיכאון בילדיםבחן את עצמך האם יש לך התקפי חרדה?

Related Articles:

אנשי המקצוע השונים המתמחים בתחומים שונים בקליניקה מאפשרת להתאים מטפל נכון ולתת לכם מענה מהיר, ממוקד ויעיל. צרו קשר באופן חופשי 0504239446

Tagged with →  
Share →

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>