כמה אנשים אתם מכירים שיש להם כאבים במקומות שונים בגוף אשר לא נמצא להם הסבר? קבוצה זו של אנשים חשה שמדובר בכאב פיזי בעוד רופא המשפחה מנסה להסביר בעדינות שלכאב יתכן גם מקור נפשי.
מקור נפשי לכאב אינו דבר יוצא דופן, ועם הזמן יש עדויות רבות לכך. זה עדיין לא אומר שהכאב הוא נפשי. יש אנשים אצלם התהליך הפוך, דווקא כאבים חוזרים מסיבות ראומטולוגיות למשל, גורמים לתסמינים נפשיים. כיום יש מחקרים למשל, הקושרים אירועים שונים במהלך ההתפתחות בילדות עם תסמונות כאב פיזי ונפשי, וכן יש מחקרים המראים כי תסמונות כאב מסויימות דומות לתסמונות נפשיות פוסט-טראומתיות. מכאן עולות שאלות- האם כדאי לפנות לפסיכיאטר? לפסיכולוג? ובאיזה אופן?

אני ממליץ לפנות לפסיכיאטר עם רקע בטיפול בתסמונות נפשיות הקשורות לכאב, והוא ינחה אתכם כיצד להמשיך.

בכל אופן ברור שאנשים אלו זקוקים למענה טוב יותר אשר יוכל לסייע להם להתמודד עם מה שהם מרגישים. המענה צריך להיות משולב, גם רפואי, לעיתים גם טיפולים משלימים כמו דיקור או הידרותרפיה וגם פסיכולוגי, לעיתים יש מקום גם לטיפול תרופתי פסיכיאטרי- תלוי במה ובאדם עצמן.

 

לעמודי תוכן נוספים: טיפול בחרדה חברתיתטיפול בחרדהקוגנטיבי התנהגותיהתקף חרדהטיפול בדיכאוןמצב רוח רע ודיכאוןדיכאון וחרדה במתבגריםריטלין להפרעת קשב וריכוז אצל מבוגריםהפרעת קשב וריכוז במבוגרים וילדיםדיכאון בילדיםבחן את עצמך האם יש לך התקפי חרדה?

Related Articles:

אנשי המקצוע השונים המתמחים בתחומים שונים בקליניקה מאפשרת להתאים מטפל נכון ולתת לכם מענה מהיר, ממוקד ויעיל. צרו קשר באופן חופשי 0504239446

Share →

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>