אני שב ומזכיר לכל האנשים שנוטלים תרופות מסוג- קלונקס, קסנקס, ואבן, לוריבאן, נומבון, וליום, אסיול, ברוטיזולם- אלו תרופות שאת השימוש בהם עדיף להגביל.

אסביר- למרות שהתרופות מסוג הזה הן התרופות הנרשמות ביותר על פני כדור הארץ, יש בהן פוטנציאל בעייתי. אגב אם אתה גר בראצות הברית ונכנס לרופא המשפחה עם תלונה לא ספציפית, יש סיכוי טוב שתצא עם אחת מהתרופות האלה. וזה לא לטובה כלל…

קודם, הן תרופות עם השפעה על המוח, כלומר למרות שבציבור הן נחשבות "תרופות שינה" שהרי אלו הן תרופות היכולות להשפיע באופן משמעותי על הריכוז, הזיכרון ובמבוגרים אפילו על ההתמצאות בזמן ובמקום.

מעבר לכך, לכולן יש פוטנציאל התמכרותי. יש מטופלים שמגיעים ומרגישים איך התרופה "שינתה להם את החיים מקצה לקצה", אבל מכיוון שלכל התרופות זמן פעולה מסויים, הן עלולות לגרום להתמכרות ולצורך קבוע בעליה במינון. לכן יש ליטול תרופות אלו תחת פיקוח של רופא ולפי הדרכתו בלבד!

חשוב לי לציין שבנטילה נכונה ותחת פיקוח, אלו הן תרופות מצוינות כטיפול בחרדה, אך רק נגד חלק מהחרדות. חשוב לכן להיות בקשר עם הפסיכיאטר, לדווח לו על הנטילה ולא לעבור את המינון שעליו הוא המליץ.

 

לעמודי תוכן נוספים: טיפול בחרדה חברתיתקוגנטיבי התנהגותיהתקף חרדהטיפול בדיכאוןמצב רוח רע ודיכאוןדיכאון וחרדה במתבגריםריטלין להפרעת קשב וריכוז אצל מבוגריםהפרעת קשב וריכוז במבוגרים וילדיםדיכאון בילדיםבחן את עצמך האם יש לך התקפי חרדה?

Related Articles:

אנשי המקצוע השונים המתמחים בתחומים שונים בקליניקה מאפשרת להתאים מטפל נכון ולתת לכם מענה מהיר, ממוקד ויעיל. צרו קשר באופן חופשי 0504239446

Tagged with →  
Share →

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>