דיכאון הפכה בשנים האחרונות לתופעה שכיחה ביותר, אחד מחמישה אנשים ילקה בה, כאשר נשים בסיכון גבוה פי שניים מאשר גברים. העובדה כי דיכאון היא תופעה כה נפוצה העלתה אותה באופן משמעותי למודעות הציבורית וכיום, יותר מבעבר, אנשים מבינים כי דיכאון היא איננה גזירה משמיים – להיפך – ניתן לטפל בדיכאון ולחיות חיים איכותיים ובריאים.

אפשרויות הטיפול בדיכאון היום הן רבות יותר מאשר בעבר- לא רק בתחום הרפואי (בצורה של טיפול תרופתי) אלא גם בסוגי הטיפולים הפסיכולוגיים – פסיכותרפיה, CBT, ביופידבק וכדומה. כך שפעמים רבות אנשים מוצאים עצמם מבולבלים בין כל האפשרויות ואל בטוחים מה יהיה הטוב ביותר עבורם.

מחקר חדש שנעשה מצא כי שילוב של טיפול תרופתי עם טיפול פסיכולוגי הוא היעיל ביותר בהפחתת סימני הדיכאון. במחקר הושוו שתי קבוצות אנשים הסובלים מדיכאון – קבוצה אחת קיבלו טיפול תרופתי בלבד והשנייה קיבלה טיפול תרופתי וטיפול קוגנטיבי התנהגותי (CBT) בנוסף. לאחר כחצי שנה בדקו את סימני הדיכאון בשתי הקבוצות ונמצא כי בקבוצה השנייה אנשים דיווחו על ירידה משמעותית בסימני הדיכאון, לעומת הקבוצה הראשונה.

אם אתם חוששים שאתם סובלים מדיכאון או אם אתם יודעים שיש לכם דיכאון ולא בטוחים איזה טיפול יהיה הכי טוב עבורכם, מומלץ לפנות לפסיכיאטר אשר יוכל לסייע לכם באבחנה המלאה וכן בבחינת אפשרויות הטיפול המתאימות ביותר עבורכם.

 

לעמודי תוכן נוספים: טיפול בחרדה חברתיתטיפול בחרדה, , התקף חרדהמצב רוח רע ודיכאוןדיכאון וחרדה במתבגריםהתמוטטות נפשיתריטלין להפרעת קשב וריכוז אצל מבוגריםהפרעת קשב וריכוז במבוגרים וילדיםדיכאון בילדיםבחן את עצמך האם יש לך התקפי חרדה?

google+

Related Articles:

אנשי המקצוע השונים המתמחים בתחומים שונים בקליניקה מאפשרת להתאים מטפל נכון ולתת לכם מענה מהיר, ממוקד ויעיל. צרו קשר באופן חופשי 0504239446

Tagged with →  
Share →

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>