הפחד מלטוס… כל כך שכיח.. חרדה קטנה שמשנה את כל החיים . אי אפשר לצאת לחופש, ואפילו הירידה לאילת הופכת מפרכת. מה קורה למי שסובל מחרדת טיסות? אצל חלק אפילו המחשבה על לטוס כבר מעוררת חלחלה, הם מתחילים להיות חסרי שקט, אינם רגועים, מופיעים אפילו סימנים גופניים. במטוס הם עלולים לקבל התקף חרדה של ממש- דפיקות לב, הזעות, רעידות בידיים וברגליים, תחושות של זרמים בגוף, כאבים בבטן בחזה או בגב.. והמחשבה? הולכת לכיוונים לא רצויים- בטוחים שעומדים לקבל התקף לב, למות או שעומדים להשתגע. אדם עם חרדה מטיסה יעשה ככל שביכולתו להימנע מלעלות על מטוס או אפילו לחשוב על טיסה.

מה עושים. דווקא הפתרון והטיפול בחרדה אינם מסובכים.  אפשר לקחת כדור קטן לפני הטיסה ולעבור אותה בשלום (אחרי הכל פסיכיאטר תמיד יכול לעזור עם תרופות…). אני תמיד ממליץ על טיפול קוגניטיבי התנהגותי- הטיפול הטוב ביותר שאני מכיר נגד חרדה.

בהצלחה!

 

לעמודי תוכן נוספים: טיפול בחרדה חברתיתקוגנטיבי התנהגותיטיפול בדיכאוןמצב רוח רע ודיכאוןדיכאון וחרדה במתבגריםריטלין להפרעת קשב וריכוז אצל מבוגריםהפרעת קשב וריכוז במבוגרים וילדיםדיכאון בילדיםבחן את עצמך האם יש לך התקפי חרדה?

Related Articles:

אנשי המקצוע השונים המתמחים בתחומים שונים בקליניקה מאפשרת להתאים מטפל נכון ולתת לכם מענה מהיר, ממוקד ויעיל. צרו קשר באופן חופשי 0504239446

Share →

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>