גם אם יש סיבה מציאותית, אשר מובילה לתגובה חרדתית, טיפול תרופתי יכול לעזור. בכל אופן הייתי שוקל לפחות טיפול פסיכולוגי בנוסף.

בברכה,

ד"ר אילן טל

חרדה מבוססת ותרופות
________________________________________
שלום, רציתי לדעת מה היעילות של תרופות לטיפול בחרדה כאשר ניתן לומר שהחרדה "מבוססת". אציין שאני סטודנטית לפסיכולוגיה קלינית ומכירה את הנושא של התקפי חרדה די טוב. ברור לי כי כאשר ישנם התקפי חרדה או פאניקה התרופות הינן יעילות אך להבנתי במקרים כאלה ישנה פרשנת מוטעית או תגובה לא פרופורציונלית לגירויים שאינם מעוררי חרדה באופן נורמלי או מעוררים חרדה מינימלית. האם כאשר ישנו גורם מתח ברור שממשיך להיות קיים לאורך זמן ואכן "מוצדק" לחוות סימפטומים של חרדה סביבו לתרופות עדיין יכולה להיות השפעה חיובית ולהקל על האדם? השאלה גם קשורה למעשה למנגנונים מוחיים – האם כאשר החרדה "סבירה" (מבחינה סיבתית ולא מבחינת עוצמה) האם זה יתבטא אחרת במוח מאשר כאשר החרדה היא לא "סבירה"?

תאריך: 22/11/2010 שעה: 19:04

 

לעמודי תוכן נוספים: טיפול בחרדה חברתיתקוגנטיבי התנהגותיטיפול בדיכאוןמצב רוח רע ודיכאוןדיכאון וחרדה במתבגריםהתמוטטות נפשיתריטלין להפרעת קשב וריכוז אצל מבוגריםהפרעת קשב וריכוז במבוגרים וילדיםדיכאון בילדיםבחן את עצמך האם יש לך התקפי חרדה?

Related Articles:

אנשי המקצוע השונים המתמחים בתחומים שונים בקליניקה מאפשרת להתאים מטפל נכון ולתת לכם מענה מהיר, ממוקד ויעיל. צרו קשר באופן חופשי 0504239446

Tagged with →  
Share →

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>