טיפול בחרדה

טיפול בחרדה

אנשים המגיעים לטיפול בחרדה בקליניקה שלנו, מופתעים כל פעם מחדש שיש פתרונות רבים וטובים לטיפול בחרדה. זה אולי מפתיע אבל יש טיפול בחרדה והטיפול הוא טוב. והוא לא חייב להיות תרופתי, למרות שיש כאלה שדווקא מעדיפים תרופות (ואז חשוב להתאים את התרופה הנכונה).
עקרונית יתכנו כמה אפשרויות. ראשית טיפול פסיכולוגי. רבות דובר על טיפול קוגניטיבי התנהגותי שהוא אכן טיפול טוב להתמודדות עם חרדה. מניסיון של מעל 15 שנים בטיפול כזה אני יכול להעיד שהוא פתרון פשוט יחסית, יעיל, ומהיר אבל אם באמת רוצים ומשקיעים בו. זה לא טיפול קסם, למרות שהוא מהיר מאד. היתרון הענק בו שנשארים עם כלים רבים להתמודד עם חרדה ולא צריך לרוץ חזרה למטפל כל פעם שחוזרת חרדה אלא לומדים להתמודד לבד. אבל לא חייבים אותו דווקא. חרדה חברתית למשל מגיבה היטב לטיפול פסיכולוגי ידידותי, שבו המטפל והמטופל פועלים יחדיו כדי להתגבר על החרדה ולפצח אותה. בטיפול הזה מנסים דווקא להבין מה קורה רגשית ביום יום ולחזק את הבטחון העצמי. בטחון עצמי הוא מרכיב חשוב בהתמודדות עם חרדה.
כמובן שתרופות הינן אופציה, אישית אני מציע אותה רק לאנשים או שאינם רוצים לערוך התמודדות פסיכולוגית או שקשה להם להתמודד ללא תרופות. יש הרבה תרופות, אפילו טובות מאד, אבל צריך להתאים נכון וברגישות.
לפעמים אני מציע להתחיל בתרופה ובטיפול פסיכולוגי יחד איתה ואז לרדת מהתרופה אחרי שחל קצת שיפור, תלוי באדם, בבעיה ממנה הוא סובל ועוד.
מי שקובע את העניינים הוא המטופל והוא זה שצריך לבחור את סוג הטיפול ולא הפסיכיאטר. אגב, אם יש גם תסמינים של דיכאון, זה מורכב יותר אבל עדיין הבחירה היא של המטופל.

אישית, אני אוהב לעשות טיפול קוגנטיבי התנהגותי מהר ככל האפשר, לעיתים ששה מפגשים, ואפילו פחות. אם המטופל מקדיש את כל מרצו בטיפול בחרדה ורוצה שהחרדה תעבור, זה אפשרי וזה יכול לקרות מהר, כאמור, לא לכל אחד זה מתאים, הטיפול דורש הרבה השקעה.

אפשר שלא לסבול מהתקפי חרדה, אפשר להפסיק את החרדה החברתית, אפשר להתגבר על הפחדים.

בכל מקרה, מכיוון שאני מתעסק רבות בחרדה, אשמח לסייע. צרו קשר טלפוני ונשוחח! 0504239445

וכמובן- סרטונים רלוונטים:

 

לעמודי תוכן נוספים: התקף חרדהמצב רוח רע ודיכאוןדיכאון וחרדה במתבגריםריטלין להפרעת קשב וריכוז אצל מבוגריםהפרעת קשב וריכוז במבוגרים וילדיםדיכאון בילדיםבחן את עצמך האם יש לך התקפי חרדה?

Related Articles:

אנשי המקצוע השונים המתמחים בתחומים שונים בקליניקה מאפשרת להתאים מטפל נכון ולתת לכם מענה מהיר, ממוקד ויעיל. צרו קשר באופן חופשי 0504239446

Tagged with →  
Share →

54 Responses to טיפול בחרדה יכול להיות קל- טיפול בחרדה באמצעים קוגניטיביים התנהגותיים

  1. [...] לסובלים מהפרעות חרדה, מומלץ להתחיל עוד לפני תחילת החג בטיפול שיפחית את המתח והלחץ בתקופת החג עצמו. בחרדה אפשר לטפל בכמה דרכים, או בשילוב ביניהן. אופציה אחת היא טיפול תרופתי פסיכיאטרי. יש אנשים המעוניינים להפחית את הסימפטומים, בלי שיידרשו "להתאמץ להתגבר עליהם". מחקרים רבים הראו כי תרופות נוגדות דיכאון מסוג SSRI (מעכבי ספיגת סרוטונין) כמו ציפרלקס, סרוקסט ואחרות, יעילות ובטוחות לטיפול במצבי חרדה. [...]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>