הזדמנות טובה להתעכב על תסמונת פוסט טראומתית. הסרט המצויין דן בין השאר על התעוררות של זיכרונות טראומתיים לאחר זמן, ולכן חשוב לי להזכיר שתסמונת פוסט טראומתית לא חייבת להופיע מיד לאחר הטראומה, אלא גם באיחור.

לפעמים אין לאדם סימפטומים ויש הדחקה או חוסר הופעה של זיכרונות, אשר מסיבה לא ברורה מופיעים באופן פתאומי, או שיש סיבה ברורה להופעתם, סביב אירוע שהזכיר את האירוע המקורי. בסרט, כך קורה לגיבור- טריגר של סיפור של חבר גורם לו לחזור ולהיזכר באירועים שקרו לו.

מעשית זה אומר, שגם מי שלא פנה לפסיכיאטר מיד אחרי האירוע אלא שהחל לסבול מאוחר יותר, יכול להיות וסובל מפוסט-טראומה.

 

לעמודי תוכן נוספים: טיפול בחרדה חברתיתטיפול בחרדהקוגנטיבי התנהגותיהתקף חרדהטיפול בדיכאוןמצב רוח רע ודיכאוןדיכאון וחרדה במתבגריםריטלין להפרעת קשב וריכוז אצל מבוגריםהפרעת קשב וריכוז במבוגרים וילדיםדיכאון בילדיםבחן את עצמך האם יש לך התקפי חרדה?

Related Articles:

אנשי המקצוע השונים המתמחים בתחומים שונים בקליניקה מאפשרת להתאים מטפל נכון ולתת לכם מענה מהיר, ממוקד ויעיל. צרו קשר באופן חופשי 0504239446

Share →

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>