לא חייבים הרפיות, אך הרפייה היא כלי יעיל מאין כמוהו, וגם דמיון מודרך ועוד. באשר לטיפול בחרדה יש מקום לשקול טיפול קוגניטיבי התנהגותי!!!!

בברכה,

ד"ר אילן טל

הרפייה

________________________________________
שלום. אני מטופלת שנה בציפרלקס עקב חרדות אחרי לידה. בנוסף נמצאת בטיפול דינמי מזה שנה. המטפל הציע לי מספר פעמים ללמוד טכניקות הרפייה אך אינני מתחברת עם שיטה זו. לא מאמינה ביעילותה ולא מעוניינת בשימוש בה. בביקור אצל הפסיכיאטר לאחרונה נאמר לי על ידו שאם כך המצב אני צריכה לנסות לעבור למטפל אחר בכדי שינסה "לפצח" את הקושי וההתנגדות שלי ללימוד הרפייה. שאלתי: 1.האם זו הדרך היחידה להתמודד עם התקפי חרדה? 2.האם לא יכול להיות מצב שמטופל לא מתחבר לשיטת טיפול מסויימת? 3.האם חוסר היכולת שלי להתחבר לשיטה זו מעידה על כשלון הטיפול? אציין שבגדול אני מרגישה שיפור בחיי וירידה בתדירות ועוצמת התקפי החרדה אך לצערי עדיין לא פסקו ומקשים על התנהלותי בשיגרה (אך לא מונעים אותה כבעבר..) אנא עצתכם..

טיפול בחרדה אחת ולתמיד

 

לעמודי תוכן נוספים: טיפול בחרדה חברתיתקוגנטיבי התנהגותיטיפול בדיכאוןמצב רוח רע ודיכאוןדיכאון וחרדה במתבגריםהתמוטטות נפשיתריטלין להפרעת קשב וריכוז אצל מבוגריםהפרעת קשב וריכוז במבוגרים וילדיםדיכאון בילדיםבחן את עצמך האם יש לך התקפי חרדה?

Related Articles:

אנשי המקצוע השונים המתמחים בתחומים שונים בקליניקה מאפשרת להתאים מטפל נכון ולתת לכם מענה מהיר, ממוקד ויעיל. צרו קשר באופן חופשי 0504239446

Tagged with →  
Share →

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>