האם לא הגיע הזמן לתת לבריאות הנפש מקום?

צרכני בריאות הנפש אינם משמיעים קול. הם הרי נפגעו במקום הרגיש ביותר, במקום שבו חיים ההערכה העצמית והמוטיבציה, בנפש. אנשים כאלה מתקשים להשמיע קול, בין אם הם אינם יכולים ובין אם הם מתביישים וחשים ברע.

הרפורמה בבריאות הנפש אינה פתרון לתחלואים, גם אז יהיו בעיות- בעיות כמו ברירת מטופלים (אכתוב על זה בנפרד). אבל היא לפחות תאפשר לאנשים שידם אינה משגת טיפול פרטי להגיע בכבוד לטיפול אצל פסיכיאטר. כיום, עדיין מי שנותן את השירות הפסיכיאטרי הוא משרד הבריאות, והרפורמה אמורה להעביר את האחריות לטיפולים הללו לקופות החולים.

בכלל, שמתם לב שפרקטית אין טיפולים פסיכולוגים בקופות? יש חלקית, אבל למי שיש ביטוח משלים, ולקרוב ל 15% מהאוכלוסייה אין ביטוח כזה. חוץ מזה, הרבה מהמטפלים דרך הביטוחים המשלימים מלאים, בטח הטובים שבהם.

 

לעמודי תוכן נוספים: טיפול בחרדה חברתיתטיפול בחרדהקוגנטיבי התנהגותיהתקף חרדהטיפול בדיכאוןמצב רוח רע ודיכאוןדיכאון וחרדה במתבגריםריטלין להפרעת קשב וריכוז אצל מבוגריםהפרעת קשב וריכוז במבוגרים וילדיםדיכאון בילדיםבחן את עצמך האם יש לך התקפי חרדה?

Related Articles:

אנשי המקצוע השונים המתמחים בתחומים שונים בקליניקה מאפשרת להתאים מטפל נכון ולתת לכם מענה מהיר, ממוקד ויעיל. צרו קשר באופן חופשי 0504239446

Share →

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>