הורים רבים לילדם עם קשיי קשב וריכוז מעידים כי הם מזהים את עצמם כשהם מסתכלים על הילד שלהם. כך הם מזהים את אותה נטיה לשכחנות ופזרנות, את הקושי להתרכז לאורך זמן, את הקושי לסיים מטלות והנטיה לקפוץ בין נושא לנושא, את חוסר הסבלנות, את הצורך לקום וללכת ולחזור ולשבת שוב ושוב וכן את הנטיה להיות מוסחים בקלות.

מחקרים הנשענים על השוואות נתונים סטטיסטים ושכיחויות של הפרעת קשב וריכוז בקרב אילנות יוחסין משפחתיים, על מחקרי תאומים ומחקרי אימוץ, מעידים על כך שהמקור הגנטי הוא המקור העיקרי להופעתן של הפרעות קשב וריכוז באוכלוסיה. כלומר, במשפחות בהם ילד אחד סובל מהפרעת קשב וריכוז קיים סיכוי גבוה שאחד ההורים או ילד אחר במשפחה סובל או יסבול גם הוא מהפרעה זו. למעשה, התקדמות המחקר הגנטי היא כה רבה שחוקרים הצליחו למפות מספר גנים ספציפיים האחראים להתפתחותה של הפרעת קשב וריכוז.

לעומת זאת לא עד עתה לא נמצאו מחקרים המעידים על הקשר שבין הפרעת קשב וריכוז לבין צפיה בטלוויזיה או תזונה לקויה.

יחד עם זאת חשוב לזכור כי קיימים גורמים נוספים, סביבתיים, הקשורים בהתפתחותה של הפרעת קשב וריכוז ומעלים את הסיכון להופעתה. כך מוכרים גורמים הקשורים בחשיפה של העובר לאלכוהולבמהלך ההריון, לעישון במהלך ההריון ולסיבוכים בהיריון או בלידה.

התפתחותה של הפרעת קשב וריכוז איננה תלויה בהופעתו של גורם אחד, גנטי או סביבתי, ולמעשה השילוב בין הגורמים הוא שמעלה את הסיכוי של ילד או מבוגר להיות מאובחן במהלך חייו כסובל מההפרעה.

לעמודי תוכן נוספים: טיפול בחרדה חברתיתטיפול בחרדהקוגנטיבי התנהגותיהתקף חרדהטיפול בדיכאוןמצב רוח רע ודיכאוןדיכאון וחרדה במתבגריםהתמוטטות נפשיתריטלין להפרעת קשב וריכוז אצל מבוגריםדיכאון בילדיםבחן את עצמך האם יש לך התקפי חרדה?

Related Articles:

אנשי המקצוע השונים המתמחים בתחומים שונים בקליניקה מאפשרת להתאים מטפל נכון ולתת לכם מענה מהיר, ממוקד ויעיל. צרו קשר באופן חופשי 0504239446

Tagged with →  
Share →

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>