אלפי מילים נכתבו כבר על השפעות העולם המודרני . לטוב ולרע. גם אני כבר כתבתי על פן אחד של השפעה זו בפוסט – המרוץ להישגיות .

החיים המודרניים הם הגבול הדק שבין חוסר אונים לרצון לשליטה מקסימלית. עוד לא התעדכנתם באפליקציה החדשה? מנסים לתפוס כמה שיותר ידע בכמה שפחות זמן? מצאתם טכנולוגיה חדשה שעוד לא הכרתם שעוזרת להספיק כמה שיותר בכמה שפחות זמן? גיליתם שלמרות שיש טכנולוגיה כזו אתם בעצם מוצפים שוב בעוד מידע ונדרשים שוב לניהול זמן חדש? כן – אלו חלק מהמאפיינים של העולם המודרני – לרצות להשיג שליטה בכמה שיותר ידע ולהימנע ככל האפשר מתחושת חוסר אונים.

החיים המודרניים הם גם החיים בהם אנחנו מוצאים עצמינו מוצפים באופן תמידי בידע וגירויים סביבתיים – מנסים לעבוד תוך כדי שיחה בנייד, הקשבה לרדיו, כשהפייסבוק או הטוויטר או המסנג'ר פתוחים ב"שיחה" עם חבר או קולגה לעבודה, מסביבנו פתקים שמזכירים לנו מה יש עוד לעשות והיומן מנהלים מצפצף עם עוד תזכורת אחת שלא נשכח.

אז רגע- איך בעצם אפשר להתחיל משימה אחת ולסיימה עד תום בלי הפרעות או תחושה של מוסחות?  רבים אכן מתקשים לעשות זאת וגם מגלים שהם חשים קשיים שמזכירים להם קשיים של בעלי הפרעת קשב וריכוז.

אכן, אנשים רבים סובלים מסימנים שונים של הפרעות קשב וריכוז בלי להיות מאובחנים. הם סובלים בעבודה או בלימודים, עם חברים או משפחה.

החיים המודרניים גם נותנים אותותיהם לא פעם כאשר תחושת הלחץ גוברת, לא פעם גם החרדה ולעיתים חוסר האונים והקושי להתמודד, אצל חלק מהאנשים, באים לידי ביטוי גם בדיכאון.

מה ניתן לעשות? הנטייה הראשונה לקחת ריטלין אינה תמיד הנכונה ביותר. נכון, ישנם אנשים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז עוד מהילדות סובלים מכך רוב חייהם ונדרשים לבדוק אפשרויות אבחון וטיפול בהפרעת הקשב, אך פעמים רבות מומלץ לבחון באופן מקיף יותר את מקור הקושי. עומס יתר, קשיי התמודדות , לחץ וגם קושי להתרכז אינם נובעים בהכרח מקשיי קשב וריכוז. לעיתים מומלץ לשוחח על הדברים עם איש מקצוע (פסיכיאטר, פסיכולוג וכדומה), על מנת לברר את מקור התחושות ולבחון כיצד ניתן לשפר את איכות החיים, גם בלי תרופות.

לעמודי תוכן נוספים: טיפול בחרדה חברתיתקוגנטיבי התנהגותיהתקף חרדהמצב רוח רע ודיכאוןדיכאון וחרדה במתבגריםהתמוטטות נפשיתריטלין להפרעת קשב וריכוז אצל מבוגריםהפרעת קשב וריכוז במבוגרים וילדיםדיכאון בילדיםבחן את עצמך האם יש לך התקפי חרדה?

Related Articles:

אנשי המקצוע השונים המתמחים בתחומים שונים בקליניקה מאפשרת להתאים מטפל נכון ולתת לכם מענה מהיר, ממוקד ויעיל. צרו קשר באופן חופשי 0504239446

Tagged with →  
Share →

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>