הסיכון העיקרי הוא חזרה לדיכאון

בברכה,
ד"ר אילן טל, פסיכיאטר מומחה

_

הפסקת נטילת תרופות
______________________________

שלום, אני בחור בן 22, נוטל 'סימבלטה' כשנה עקב דכאון. לאחרונה הרגשתי יציב והחלטתי, על דעת עצמי, להפסיק ליטול את התרופה. כיוון שיש לי נסיון מר עם הפסקה של נטילת תרופות (לפני כשנה וחצי, לגמרי על דעת עצמי, הפסקתי בבת אחת ליטול 'ציפרלקס' ונכנסתי לדכאון וכשבבת אחת חזרתי לקחת את התרופה הדכאון החמיר) עשיתי זאת הפעם בזהירות – מהמינון הקבוע שלי, 90, ירדתי בהדרגה, במשך שבוע, ליום 60 יום 90, שבוע 60, שבוע יום 60 יום 30 וכך הלאה. ירדתי מהם לגמרי לפני שבוע. אני מרגיש עכשיו בסדר, די כמו מקודם. אין תופעות לוואי, למעט אולי כאבי ראש ובחילות קלות פה ושם. אני יודע שמדובר במעשה לא אחראי. כעת אני פונה אליך כיוון שהרופא שלי חוזר מחו"ל עוד שבוע ועד אז חשוב לי לשמוע חוות דעת כללית לגבי מצבי ותופעות שצפויות לקרות במצב כזה, בהתבסס על מה שתיארתי לעיל. תודה מראש

 

לעמודי תוכן נוספים: טיפול בחרדה חברתיתטיפול בחרדהקוגנטיבי התנהגותיהתקף חרדהמצב רוח רע ודיכאוןדיכאון וחרדה במתבגריםריטלין להפרעת קשב וריכוז אצל מבוגריםהפרעת קשב וריכוז במבוגרים וילדיםדיכאון בילדיםבחן את עצמך האם יש לך התקפי חרדה?

Related Articles:

אנשי המקצוע השונים המתמחים בתחומים שונים בקליניקה מאפשרת להתאים מטפל נכון ולתת לכם מענה מהיר, ממוקד ויעיל. צרו קשר באופן חופשי 0504239446

Share →

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>