לפסיכיאטריה יש שם רע-שלא בצדק- של ענף ברפואה שמאלץ אנשים להיות מטופלים בניגוד לרצונם. מעבר לכך שמדובר באירוע נדיר, חשוב שתדעו מדוע ומתי מטפלים באדם בניגוד לרצונו.

התנאים הם:

1. ראשית, עליו לסבול ממחלה נפשית. מחלה נפשית לצורך כך הינה למעשה רק מחלת הסכיזופרניה בה לחולה יש בעיות בתפיסת המציאות או בארגון המציאות. כך שכל מי שאין לו סכיזופרניה או אינו במצב פסיכוטי (מצב בו תפיסת המציאות שגויה) אינו עונה לקריטריון זה. כמו כן עליו להיבדק על ידי פסיכיאטר מומחה שמינה הפסיכיאטר המחוזי של משרד הבריאות, ולהיות באותה עת במצב פסיכוטי פעיל. כלומר, לא רק שעליו לסבול מסכיזופרניה אלא עליו לסבול מסכיזופרניה כעת במצב של התלקחות.
2. עליו להיות מסוכן לעצמו או לסביבתו, בד"כ באופן פיזי ומיידי.
3. המסוכנות צריכה להיות קשורה למחלה הנפשית, ולא לעמוד בפני עצמה. כלומר, הוא מסוכן כי תפיסת המציאות שלו שגויה ולא בגלל שבא לו פתאום.

אם התמלאו שלושת התנאים, למעשה מחובתו של כל רופא לפנות לפסיכיאטר המחוזי ולבקש טיפול כפוי.

 

לעמודי תוכן נוספים: טיפול בחרדה חברתיתטיפול בחרדהקוגנטיבי התנהגותיהתקף חרדהטיפול בדיכאוןמצב רוח רע ודיכאוןדיכאון וחרדה במתבגריםריטלין להפרעת קשב וריכוז אצל מבוגריםהפרעת קשב וריכוז במבוגרים וילדיםדיכאון בילדיםבחן את עצמך האם יש לך התקפי חרדה?

Related Articles:

אנשי המקצוע השונים המתמחים בתחומים שונים בקליניקה מאפשרת להתאים מטפל נכון ולתת לכם מענה מהיר, ממוקד ויעיל. צרו קשר באופן חופשי 0504239446

Share →

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>