נושא מורכב מאד, ורבים מאד, פונים אלי בשאלות איך להיות הורים טובים יותר לילדיהם.

זוהי תורה ארוכה ולה פרמטרים רבים, כאן אתאר רק את העקרונות היכולים לסייע לכם להיות טוב יותר עבור ילדכם. מראש אני ממליץ לפנות לייעוץ מקצועי אם אתם לא בטוחים או שיש בעיות עם הילדים. הייעוץ המקצועי בזמן אמת יחסוך הרבה בעיות בהמשך הדרך. אנא מכם, אל תזקפו לחובתי את העובדה שאני פסיכיאטר. כאשר באים להתייעצות אין הכוונה לתת או לקבל תרופות. דווקא בכל מה שקשור להורות נכונה, העיקר הוא התנהגות ורגש.

1. ילדים בגיל שונה זקוקים להתייחסות שונה. אין ילד בגיל שנה דומה לילד בגיל שנתיים וילד בגיל שמונה אינו ילד בן עשר. כל דבר שאומרים או עושים עם הילד צריך להיות מותאם לגילו.

2. ילדים שונים באישיות. גם אם הם תאומים וגם אם הם תאומים זהים. נא לא לעשות הכללות על ילדים והתייחס לכל אחד בנפרד.

3. ילדים מתארים דברים אחרת ממבוגרים- ילד שנעלב מבני כיתתו לא בהכרח יספר לכם זאת אלא אולי יבטא זאת בהתנהגות כזו או אחרת. ילד דכאוני יכול לבטא זאת למשל באי שקט לעיתים אפילו א שקט קיצוני.

4. ילדים ונערים זה ממש לא אותו דבר. בני נוער זקוקים להתייחסות אחרת לחלוטין.

5. מצבם הנפשי של הילדים קשור מאד למצבם הנפשי של המבוגרים. רוצים ילדים מאושרים יותר? טפלו בעצמכם ובזוגיות שלכם.

 

לעמודי תוכן נוספים: טיפול בחרדה חברתיתטיפול בחרדהקוגנטיבי התנהגותיהתקף חרדהטיפול בדיכאוןמצב רוח רע ודיכאוןדיכאון וחרדה במתבגריםריטלין להפרעת קשב וריכוז אצל מבוגריםהפרעת קשב וריכוז במבוגרים וילדיםדיכאון בילדיםבחן את עצמך האם יש לך התקפי חרדה?

Related Articles:

אנשי המקצוע השונים המתמחים בתחומים שונים בקליניקה מאפשרת להתאים מטפל נכון ולתת לכם מענה מהיר, ממוקד ויעיל. צרו קשר באופן חופשי 0504239446

Tagged with →  
Share →

One Response to הורות- איך להתייחס לילד? איך להקל על הילד?

  1. מאת אמא:

    מניסיון מה שכתוב פה נכון מאד.
    אני מכירה הורים בגן של הבן שלי שהיה מגיע להם שיקחיו להם את הילד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>