הורים רבים אינם מודעים לעובדה שהדרכת הורים היא מרכיב חשוב בכל טיפול בילדים.

כאשר הם יושבים לבסוף אצל פסיכיאטר, אז הם מגלים עד כמה הקשר בין הההורה לילד משמעותי להתפחותו ועד כמה הילד רואה לומד ומחקה את ההורה.

אם יש בעיות על הילדים, אז עוד לפני שמגיעים לטיפול אצל פסיכיאטר או פסיכולוג או אפילו אצל היועצת בבית הספר, כדאי לזכור:

1. הדברים מתחילים בקשר זוגי טוב. ללא קשר זוגי טוב יציב ומכבד זה לא ילך.  יש בעיות בקשר הזוגי? אל תחכו אפילו הילדים יגיבו לזה, לכו ליעוץ.

2. ילדים מחקים את ההורים. אם אתם רבים בבית בצעקות, אז אל תתפלאו שגם הילד צועק, ואם אתם לחוצים ודאגנים- אותו דבר, ואם אתם שקטים ובישנים, אל תתפלאו שהילד בישן. אישית אני מאמין שילד בריא נפשית מתחיל בהורה בריא ומודע לעצמו. יש לכם עניינים עם עצמכם? טפלו בהם.

3. להראות לילד שונות זה דבר טוב, אבל בהחלטות חשובות צריך שתהיה חזית אחידה בין ההורים, אחרת הילדים מבולבלים או מנצלים את השונות.

 

לעמודי תוכן נוספים: טיפול בחרדה חברתיתטיפול בחרדהקוגנטיבי התנהגותיהתקף חרדהטיפול בדיכאוןמצב רוח רע ודיכאוןדיכאון וחרדה במתבגריםריטלין להפרעת קשב וריכוז אצל מבוגריםהפרעת קשב וריכוז במבוגרים וילדיםדיכאון בילדיםבחן את עצמך האם יש לך התקפי חרדה?

Related Articles:

אנשי המקצוע השונים המתמחים בתחומים שונים בקליניקה מאפשרת להתאים מטפל נכון ולתת לכם מענה מהיר, ממוקד ויעיל. צרו קשר באופן חופשי 0504239446

Share →

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>