ארבעה חודשים הם אכן זמן רב.

פעמים רבות מצב בו מקבלים כבר טיפול לדיכאון והוא עדיין לא עובר מעיד על דיכאון כרוני או דיכאון שאינו עמיד לטיפול תרופתי. לעיתים הדבר נובע מחזרתו של דיכאון מהעבר באופן מוגבר יותר או מטיפול לא מספיק בדיכאון.

מחקרים מראים כי אנשים המקבלים טיפול זמני בדיכאון, שאינו פותר באופן מלא את כל הסימפטומים, בעלי סיכוי גדול יותר לחוות דיכאון נוסף. לעומת זאת טיפול תרופתי מתמשך מפחית את הסיכוי לחזרתו של הדיכאון. המטרה במקרה של דיכאון שלא עובר, הוא להשתמש בכל האמצעים האפשריים על מנת להגיע להחלמה (רמיסיה) מלאה, כלומר התמודדות וטיפול בכל התסמינים של הדיכאון ללא יוצא מן הכלל.

טיפול בדיכאון

במצב כזה מומלץ להגיע למרכז רב מקצועי המאגד תחתיו אנשי מקצוע שונים המשלבים כוחות על מנת להגיע להחלמה המלאה המיוחלת. בתחילה נפגשים עם פסיכיאטר הבוחן האם יש להחליף לתרופה אחרת, האם המינון של התרופה הניתנת הוא מספיק, אם יש תופעות נלוות כמו התקפי חרדה, איזה טיפול מתאים לדיכאון עם חרדה, וכן האם יש להוסיף תרופה נוספת, גם אם לתקופה קצרה.  הפסיכיאטר גם שוקל וממליץ איזה טיפול משלים, מתאים למטופל. כך כפי שציינת על עצמך, ישנה אפשרות להעזר בטיפול קוגנטיבי התנהגותי הפונה לחלק המחשבתי (קוגנטיבי) של הדיכאון ומסייע במתן כלים ומיומנויות להתמודדות יום יומית עם הדיכאון והשלכותיו. אלא שחשוב מאוד גם להתייחס גם לחלק הרגשי של הדיכאון ולכן במקרים כאלו מומלץ לפנות במקביל לטיפול פסיכולוגי, המתייחס לפן הרגשי ומעניק ליווי ארוך טווח למטופל ולהתמודדותו עם הדיכאון. טיפול פסיכולוגי מתבצע באמצעות שיחה פתוחה בין המטפל למטופל ומאפשרת למטופל לדבר על כל מה שמטריד. כמו כן הטיפול מתמקד במקור לסבל, בבירור איך הדיכאון התחיל ובעיקר במציאת דרכים להגביר את הרווחה הנפשית ולהחזיר את איכות החיים שקדמה להופעתו של הדיכאון.

בברכה,

ד"ר אילן טל

דיכאון

________________________________________
אני מטופל מזה 4 חודשים בתרופות נגד דיכאון . התחלתי עם ציפרלקס ולאחר חודש עברתי לסיבלטה . אני עדין נימצא בדיכאון וחוסר הנאה מהחיים הרגילים מטופל גם ע"י פסיכולוגית קוגנטיבית כבר 4 פגישות מה עלי לעשות בשביל לצאת מהמצב הזה כבר .

תאריך: 23/11/2010 שעה: 13:

 

לעמודי תוכן נוספים: טיפול בחרדה חברתיתטיפול בחרדה,  מצב רוח רע ודיכאוןדיכאון וחרדה במתבגריםהתמוטטות נפשיתריטלין להפרעת קשב וריכוז אצל מבוגריםהפרעת קשב וריכוז במבוגרים וילדיםדיכאון בילדיםבחן את עצמך האם יש לך התקפי חרדה?

Related Articles:

אנשי המקצוע השונים המתמחים בתחומים שונים בקליניקה מאפשרת להתאים מטפל נכון ולתת לכם מענה מהיר, ממוקד ויעיל. צרו קשר באופן חופשי 0504239446

Share →

One Response to דיכאון שלא עובר

  1. [...] דיכאון או מאפיינים של דיכאון מופיעים לא פעם בקרב אנשים שחוו התקף לב או אירוע מוחי. תופעה זו היא טבעית ואף הגיונית, שכן אירועים כגון אלו פוגעים ביכולת התפקוד והעצמאות של אדם ואף להפוך אותו, בעל כורחו לתלוי באחר וזקוק לסיוע תמידי. [...]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>