בעבר הטענה הרווחת הייתה כי דיכאון מעלה לחץ דם.
רק להזכירכם: סימני דיכאון הם מצב רוח ירוד, חוסר חשק, עייפות, שינויים בתיאבון במשקל ובשינה, ועד מחשבות על פגיעה עצמית.
כעת נראה כי דיכאון מוריד לחץ דם, וחלק מהתרופות מעלות אותו. חוקרים מאמסטרדם, הולנד, מצאו כי אירוע של דיכאון קליני קשור דווקא בירידה בלחץ הדם. התרופות העיקריות שמעלות את לחץ הדם הן תרופות ישנות הנקראות תרופות טרי-ציקליות (שימושיות מעט מאד בארצנו, נחשבות ישנות ויש להן הרבה תופעות לוואי). הדבר בעייתי בעיקר באנשים שכר יש להם או לחץ דם גבוה או בעיות בכלי דם, למשל אנשים שעברו אוטמים בלב (התקפי לב) או אוטמים במוח (שבץ מוחי).
במקרים בהם נותנים תרופות פסיכיאטריות ישנות לאנשים עם בעיות בכלי הדם, יש צורך במעקב אחרי לחץ הדם באופן מדוקדק וחוזר בכדי למנוע בעיות חמורות כמתואר.

 

לעמודי תוכן נוספים: טיפול בחרדה חברתיתטיפול בחרדהקוגנטיבי התנהגותיהתקף חרדהמצב רוח רע ודיכאוןדיכאון וחרדה במתבגריםריטלין להפרעת קשב וריכוז אצל מבוגריםהפרעת קשב וריכוז במבוגרים וילדיםדיכאון בילדיםבחן את עצמך האם יש לך התקפי חרדה?

Related Articles:

אנשי המקצוע השונים המתמחים בתחומים שונים בקליניקה מאפשרת להתאים מטפל נכון ולתת לכם מענה מהיר, ממוקד ויעיל. צרו קשר באופן חופשי 0504239446

Tagged with →  
Share →

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>