גמגום הוא אינו תופעה חריגה בילדים אשר גילם נמוך מ- 3 שנים, במבוגרים, שכיחות הגמגום היא כאחוז אחד. במחקר חדש נמצא כי שכיחות הגמגום בילדים קטנים גבוהה ממה שחשבו בעבר. המחקר פורסם ב- Pediatrics ובו נמצא כי השכיחות המצטברת של גמגום בנקודה של גיל שלוש היא 8.5%!! הגמגום היה קשור עם שימוש במשפטים בהם לפחות שלוש מילים.
איך יתכן ששכיחות הגמגום בגיל שלוש היא 8.5% ובגיל מבוגר 1%? המסקנה המתבקשת היא שבתדירות גבוהה הגמגום פשוט נעלם מעצמו, ולא צריך לרוץ לטיפול פסיכיאטרי.

מעיין לראות כי ב-37.2% מהמקרים, – כלומר מעל לשליש, הורים דיווחו כי הגמגום הופיע באופן חד ופתאומי – ביום אחד (האם זה אומר שהם פשוט לא שמו לב?)

ילדים מגמגמים לא היו ילדים ביישנים יותר! כלומר זה לא תואם את הדיעה הרווחת. הפרמטרים שנמצאו קשורים לגמגום הם: מין זכר (בנים), תאומות, רמה גבוהה של השכלה אצל האם ואוצר מילים גבוה בגיל שנתיים.
לעמודי תוכן נוספים: טיפול בחרדה חברתיתקוגנטיבי התנהגותיהתקף חרדהטיפול בדיכאוןמצב רוח רע ודיכאוןדיכאון וחרדה במתבגריםריטלין להפרעת קשב וריכוז אצל מבוגריםהפרעת קשב וריכוז במבוגרים וילדיםדיכאון בילדיםבחן את עצמך האם יש לך התקפי חרדה?טיפול בחרדה

Related Articles:

אנשי המקצוע השונים המתמחים בתחומים שונים בקליניקה מאפשרת להתאים מטפל נכון ולתת לכם מענה מהיר, ממוקד ויעיל. צרו קשר באופן חופשי 0504239446

Tagged with →  
Share →

One Response to גמגום בגיל הרך-לא דורש טיפול פסיכיאטרי

  1. מאת דורי:

    זה מאד נכון! בני בן 3.5 וגמגם. ממש כאילו ביום אחד הפסיק לגמגם (למרות שאשתי ואני דאגנו מאד והתייעצנו עם אנשי מקצוע). זה כל כך נכון. אני לאמתנגד לטפול, אבל לא צריך לדחוף אותו הבכל מקום. הכל לפי ההגיון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>