גורמים המנבאים תוקפנות

רוב המבוגרים, עם או בלי הפרעות נפשיות, שמבצעים מעשי תוקפנות, מבצעים אותם כנגד אנשים אותם הם מכירים, בדרך כלל בני משפחה. עובדה זו מצביעה על כך שהתנהגות תוקפנית, בדרך כלל, איננה נעשית בלי אבחנה. יוצא מן הכלל, בנוגע להכללה זאת, מדווח בקרב מתבגרים בנים, אשר לעיתים קרובות מתנהגים בצורה תוקפנית כלפי מכרים מקריים או זרים.

ככלל, הסיכוי להתנהגות תוקפנית עולה כאשר האדם נמצא במצב של חוסר פיצוי פסיכולוגי, ויתכן שגם כאשר קיימת התחלה של הפרעה נפשית בקצב מהיר. מעבר לכך, ידוע מעט על הקשר בין מהלך מחלה נפשית והתנהגות תוקפנית. אפיזודות של חוסר פיצוי יכולות להופיע בקרב אנשים אשר צורכים כמויות גדולות של אלכוהול; יותר מ-50% מהאנשים שמבצעים רצח או התנהגות אלימה, נמצא שצרכו כמות משמעותית של אלכוהול בטווח הזמן הקצר שלפני האירוע.

לאחרונה, מחקרים הפנו את תשומת מבטם להבדלים בין המינים בהערכת הסיכון להתנהגות תוקפנית ושכיחותה. עבור מעשי תוקפנות המסווגים כרצח, הכאה, תקיפה באמצעות נשק או אונס, השכיחות בקרב גברים עולה בהרבה על השכיחות בקרב נשים. באלימות במשפחה, כאשר בן זוג אחד פועל כדי לפגוע בשני, השכיחות בקרב גברים ונשים היא כמעט שווה. מחקרים בקרב מטופלים שהיו מאושפזים במוסדות פסיכיאטרים לתקופות ארוכות, מראים ששכיחות ההתנהגות התוקפנית בקרב גברים ונשים שם כמעט זהה. הגורם המנבא הטוב ביותר לאלימות, הינו היסטוריה של התנהגות אלימה.

לעמודי תוכן נוספים: טיפול בחרדה חברתיתטיפול בחרדהקוגנטיבי התנהגותיהתקף חרדהטיפול בדיכאוןמצב רוח רע ודיכאוןדיכאון וחרדה במתבגריםריטלין להפרעת קשב וריכוז אצל מבוגריםהפרעת קשב וריכוז במבוגרים וילדיםדיכאון בילדיםבחן את עצמך האם יש לך התקפי חרדה?

Related Articles:

אנשי המקצוע השונים המתמחים בתחומים שונים בקליניקה מאפשרת להתאים מטפל נכון ולתת לכם מענה מהיר, ממוקד ויעיל. צרו קשר באופן חופשי 0504239446

Tagged with →  
Share →

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>