לדעתי תוכל לפנות למשרד הבריאות, שאחראי על סל השיקום ולברר זאת

________________________________________
מתאמת הטיפול במשרד הבריאות אכן ציינה שאני לא אמורה לעבור טיפול פרטני אצל העוסי"ת שהיא שתפקידה סידור עבודה לאם בית ולא לעוסי"ת הנמצאת תחתיה. כלומר ,לצערי,חשדותיי התבררו כנכונים.התקשרתי בחזרה לאותה עוסי"ת שמכריחה אותי לבוא לשיחות טיפוליות ואמרתי לה שלמיטב ידיעתי אני אמורה לבוא אליה רק למטרות או עניינים ביצועיים תפעוליים אותה עוסי"ת(שאחראית לסידור עבודה) אמרה לי:" מה פתאום את חייבת לבוא לטיפול,ואני גם אפסיק לך את התוכנית שיקום תוך חודשיים-יש לך הערכה רק לעוד חודשיים וזאת גם בגלל שאת לא רוצה שהאם בית תבוא אלייך" וזה נכון משום שהאם בית בגילוי לב היא יותר בגדר הטרדה מאשר עזרה. אני זקוקה שיהיו סבלניים איתי ויתנו לי את המרחב להיות מי שאני ,לא מסוגלת יותר לסבול שלא מתיחסים לצרכים ולמגבלות שלי.חטפתי מזה סכרת ואני מזריקה 3 פעמים ביום אינסולין פלוס כדורים: מאטפורמין.נכנסתי מזה לדיכאון ואני כבר שנים לוקחת תרופות נגד דיכאון אדרונקס וציפרלקס וכדורי שינה כרגע נומבון-וזא ועוד.כדורי שינה התחילו לתת לי אחרי 18 שנה שלא ישנתי בלילות מפחד של סיוטי ליילה שהיו לי במשך שנים קודם ללקיחת הכדורים.יתכ ן שהסיוטים בחלקם או ברובם הם קשורים לעובדה שספגתי התעללות קשה בכל הרמות והזנחה בבית הוריי הניצולי שואה . וגם בשל העובדה שקיבלתי טיפוליפ כושלים ביותר (לפחות לפי הרגשתי) שרק דרדרו את מצבי . מה עליי לעשות? משום שאני אכן לא רוצה את השיחות שהעוסי"ת מכריחה אותילבוא אליהןוגם מעדיפה שלא תהיהלי אם בית פעם בחודש(בהתחלה הם התעקשו שפעם בשבוע אבוא לשיחות/מונולוגים ופעם בשבוע תבוא האם בית .בסוף ותרו לי אחרי לחץ מאסיבי שלי,והורידו לי את זה לפעם בחודש אם בית ופעם בחודש "שיחות טיפוליות" או מילוי טפסים.אני זקוקה נואשות לטיפול שינייםווהעוסי"ת(המסדרת לוחות זמנים טוענת שיש ליחודשיים לקבל אותו ואז אני מחוץ לתוכנית) מה עליי לעשות,כדי שאקבל את שאר זכויותיי כגון להמשיק כרגע לעבוד בדוכנים ?טיפול שיניים ,עזרה בריהוט הדירה ,וגילוי הזכויות הנוספות יש לי שהן מחוץ לתוכנית אך במסגרת סל שיקום?

פורום פסיכיאטריה משפטית
נושא: דוקטור טל מודה לך על תשובתך הראשונה.

 

לעמודי תוכן נוספים: טיפול בחרדה חברתיתטיפול בחרדהקוגנטיבי התנהגותיהתקף חרדהמצב רוח רע ודיכאוןדיכאון וחרדה במתבגריםריטלין להפרעת קשב וריכוז אצל מבוגריםהפרעת קשב וריכוז במבוגרים וילדיםדיכאון בילדיםבחן את עצמך האם יש לך התקפי חרדה?

Related Articles:

אנשי המקצוע השונים המתמחים בתחומים שונים בקליניקה מאפשרת להתאים מטפל נכון ולתת לכם מענה מהיר, ממוקד ויעיל. צרו קשר באופן חופשי 0504239446

Tagged with →  
Share →

2 Responses to בעיות עם סל שיקום

 1. מאת מליסה:

  שלום דוקטור ושלום לשאר הקוראים .
  אני פגועת נפש וזכאית לסל שיקום. אני עובדת בדוכנים של ש"כולו טוב" או "יוצרים הזדמנות " ומאוד לא מרוצה מהבוסים וממי שאמורים להיות קבוצת השווים שלי שרובם באזור שלי או הדוכנים שאני עובדת בהם סכיזופרנים ומיעוטם מאניה דפרסיבים או אנשים בדיכאון עם או בלי התקפי חרדה.בנוסף. אחת מהאחראיות שלי המנהלת שיקום הורידה לי את הקומישן שלי ל15% כשהגעתי לעבוד שם הקומישן/אחוזים ממכירות היו 25%. העבודה במקום אינה מספיק כלכלית ואני חיה בעוני נוראי ואימי היא היחידה שמסיעת לי כלכלית . שגם זה גורם לי להרגשה נוראית כי היא מבוגרת וחולה בת שמונים ושתיים.איך אני מעלה את האחוזים שאני אקבל על מכירות עתידיות שלי ?ואיך בסופו של דבר אני אצליח להגיע למקום עבודה נורמטיבי? משום מאוד רע לי בעבודה בדוכנים .מה עליי לעשות ?אנא,עיזרו לי כדי שאוכל להרים את עצמי. אני מוגדרת כבעלת אישיות גבולית שעל חלק מהקריטריונים אני לא עונה ,לפי דעתי הלא נחשבת ,כמובן ,ואני גם בדיכאון המון שנים.
  בתודה מראש לדוקטור ולכל בן אנוש אחר שיעזור לי .

 2. מאת יקי:

  שלום,
  אני מבין שנושא השיקום עבורך מורכב ולדעתי לא ניתן להתיחס אליו דרך האינרנט. את יכולה לבקש ועדת מעקב עם האחראים על סל שיקום באיזור שלך. ולברר איתם את כל הסוגיות.
  בעיקרון את צודקת שהעובד שיקום מרכז תפקידו לעסוק בשיקום ובבנית תכנית שיקומית איתך ולא בטיפול (הטיפול הוא תפקיד המרפאות הפסיכיאטריות) אבל בד"כ בנית תכנית שיקום כרוכה בשיחות של תיאום ציפיות , הערכת כוחות ומגבלות ובניה של תכנית המבוססת על המטרות שלך בהתאם ליכולות של השירותים שסל שיקום נותן באיזורך.

  בהצלחה.
  יקי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>