תפקידו של משרד הרישוי הוא לבדוק כי אדם כשיר לנהיגה, כלומר, שאין לו בעיות נפשיות, חברתיות, או אישיות שמפרעות לו לנהוג בצורה מסודרת וללא עבירות תנועה. כאשר אתם מתבקשים להגיע למכון הרפואי לבטיחות בדרכים, אשר נמצא ברחוב הארבעה בתל אביב, יתכן שתבדקו על ידי פסיכולוג או פסיכיאטר או שניהם.
מה בעצם בודקים במשרד הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים?
1. שאין לכם בעיות נפישות פסיכיאטריות- כלומר אין דיכאון או חרדה או סכיזופרניה או הפרעה ביפולארית (מניה דיפרסיה). זה לא אומר שאם יש לכם לא יתנו לכם רישיון או יקחו אותו.
2. האם אתם אימפולסיבים או מתאפקים? מה הסיכון שמתוך עצבים תתפרצו בכביש.
3. האם יש לכם יכולת טובה לקחת החלטות בכביש- להבין את המידע הקיים, לעבד אותו היטב ולהחליט נכון.
4. מהו מבנה האישיות שלכם? זו בדיקה מעמיקה יותר ולעיתים דורשת גם מבחנים פסיכולוגיים, או אפילו בדיקה עם בן/בת הזוג
5. האם יש עדות להתנהגות לא זהירה בכביש כמו תלונות או הרשעות קודמות, אי ציות לתמרורים וכיוצא באלה. הכי גרוע- נהיגה בזמן פסילה או תחת השפעת אלכוהול. אגב- אם אתם נעצרים, ולא מוכנים לבצע בדיקת רמת אלכוהול (ינשוף)- בית המשפט יתייחס לכך כאילו רמת האלכוהול הייתה מעל למותר ושאתם אשמים.

 

לעמודי תוכן נוספים: טיפול בחרדה חברתיתקוגנטיבי התנהגותיהתקף חרדהמצב רוח רע ודיכאוןדיכאון וחרדה במתבגריםריטלין להפרעת קשב וריכוז אצל מבוגריםהפרעת קשב וריכוז במבוגרים וילדיםדיכאון בילדיםבחן את עצמך האם יש לך התקפי חרדה?

Related Articles:

אנשי המקצוע השונים המתמחים בתחומים שונים בקליניקה מאפשרת להתאים מטפל נכון ולתת לכם מענה מהיר, ממוקד ויעיל. צרו קשר באופן חופשי 0504239446

Share →

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>