הקור, הגשמים והעננים שהתמקמו בשמיים מעידים כי החורף הגיע. הקלה משמעותית לאחר קיץ ארוך וחם, אך גם תחילתה של תקופת הצינון, שיעול, שפעת, דלקת הגרון ושלל המחלות שמאפיינות עונה זו. כאשר אנו המבוגרים מתחילים לחוש בתופעות אלו פעמים רבות ננסה להעיר אותם בכוס תה חם או שניגש לרופא שלנו שאנו מכירים מזה זמן רב. כאשר הדבר נוגע לילדים שלנו, או מוטרדים הרבה יותר ועלולים למצוא את עצמינו בלבטים, קשיים וחוסר שביעות רצון מרופא הילדים שלנו. מכיוון שמידת החרדה שלנו כהורים משפיעה באופן משמעותי על מידת החרדה שילדינו חשים, עולה החשיבות של השקעה בבחירת רופא ילדים מתאים ונכון עבורנו. זאת ועוד שרופא הילדים הוא הגורם אליו נפנה כאשר נרצה להתייעץ, לשאול או לברר על מצבו של הילד, בזמנים שונים ולאו דווקא כאשר הוא נדבק במחלה.

רופא ילדים מטפל לא רק בילד שלנו, אלא גם בנו – כאשר אנו פונים לרופא חשוב לנו שהוא יהיה נחמד לילד ושהילד לא יפחד ממנו, אך לא פחות חשוב שגם ההורים ירגישו שהרופא מתייחס אליהם, מקשיב למצוקות שלהם ונענה גם לצרכים שלהם. מכאן שעל הרופא להצליח להתאים את היחס שלו לגיל ולרמת ההתפתחות של הילד מולו, שהילד לא יחשוש ממנו או יסרב ללכת אליו אך גם עליו להתאים את היחס שלו להורים – להבחין במידת החרדה שלהם, להפחית אשמה ולחזק את ההורה במקומות בהם הוא זקוק לתמיכה.

כמו כן, חשוב לבחור רופא עמו מרגישים נעים, בטוח ובעיקר נוח לשאול כל שאלה שמטרידה את ההורים. בנוסף, פרמטר חשוב ומשמעותי היא מידת האמון שההורים מרגישים שהם רוכשים כלפי הרופא והתחושה הפנימית שלהם שהם יכולים לסמוך על האבחנה שלו ולא לשקול בחינה של חוות דעת נוספת. זאת ועוד שמידת הביטחון שאנו חשים כלפי הרופא חשובה על מנת להעניק לילד את מידת הביטחון שלו ברופא ותשליך במידה רבה על מוכנותו להגיע לרופא ולשתף פעולה.

בחירת רופא ילדים מומלצת מבעוד מועד. רצוי להשתדל לבחור את הרופא ולא להשלים עם הברירה היחידה שמציעה קופת החולים הקרובה לבית, וכמובן שעדיף לשקול, לשמוע עצות והמלצות וגם לבחון רופאים שונים לא בזמן שהילד חולה, אלא לפני, אפילו בזמן ההיריון.

לרופאים שונים תפיסות רפואיות שונות, יש כאלה שנוהגים לשלוח לבדיקות רבות ככל האפשר, אחרים מעדיפים לתת כמה ימים לפני שמתחילים טיפול תרופתי בעוד שישנם שממליצים להתחיל טיפול תרופתי עם תחילת הופעת הסימפטומים. חשוב שהורים ירגישו שהם פונים לרופא שהם מסכימים עם עמדותיו ורואים איתו עין בעין את הדרך להקל על ילדם.

לאחר שבחרתם רופא מתאים, חשוב גם להתכונן כמה שיותר לפגישה עצמה אצל הרופא, למשל  לרשום את כל הסימפטומים של הילד- לא פעם הילד יתקשה להביע את עצמו וההורה יצטרך להיות המתרגם של דבריו וכן זה שמאיר את השינוי שחל בילד לעומת התנהגותו בשגרה.

בחירת רופא ילדים היא לא משימה קשה בהכרח, אך היא חשובה לאין ערוך. כאשר הורים מרגישים לא נוח עם רופא הילדים עלול להיווצר תסכול, חשש ואף חרדה הן אצל ההורה והן אצל הילד.

לעמודי תוכן נוספים: טיפול בחרדה חברתיתקוגנטיבי התנהגותיהתקף חרדהטיפול בדיכאוןמצב רוח רע ודיכאוןדיכאון וחרדה במתבגריםהתמוטטות נפשיתריטלין להפרעת קשב וריכוז אצל מבוגריםהפרעת קשב וריכוז במבוגרים וילדיםדיכאון בילדיםבחן את עצמך האם יש לך התקפי חרדה?


Related Articles:

אנשי המקצוע השונים המתמחים בתחומים שונים בקליניקה מאפשרת להתאים מטפל נכון ולתת לכם מענה מהיר, ממוקד ויעיל. צרו קשר באופן חופשי 0504239446

Share →

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>