בכל מה שקשור לטיפולים אנשים ממתינים להגיע אחרי החגים, וזה בדרך כלל מה שקורה מיד אחרי הפסח. באילו מקרים אנשים מגיעים ועל מה הם מתלוננים?

1. יחסים במשפחה- במהלך החג הרוחות במשפחה עלולות להתלהם, ויכוחים ישנים עולים לפני השטח או שהופיעו בעיות חדשות. לאחר החג מחליטים בני הזוג או בני המשפחה לקחת את עצמם בידיים בכדי לשפר את הקשר.

2. חרדה- בעיה שכיחה ברמות גבוהות שמחמירה סביב אירועים משמעותיים ולכן אנשים רבים פונים לטיפול בחרדה בד"כ מדובר בפחד או דאגות חוזרות המלווים בהמנעות וסימנים גופניים.

3. רגשות- אנשים הרוצים לעצמם זוגיות ועדיין לא מצליחים לממש אותה, עלולים היו לחוש בדידות רבה במהלך החג, ולאחריו מגיעים לטיפול פסיכולוגי בכדי לנסות להגיע למצב אחר בחג הבא.

4. דיכאון- חזרה של השגרה תמיד מעוררת אצל הרגישים מצב רוח פחות טוב, אבל גם אנשים שאינם סובלים מדיכאון אלא פשוט שמצב רוחם אינו טוב, היו בחג עדים לאנשים מסביבם שמצליחים להנות ולשמוח ולאחר החג רוצים לבוא לפסיכולוג, לפסיכיאטר לכדורים, או סתם לדבר ולפרוק.

5. פוסט-טראומה- אנשים הסובלים מפוסט טראומה רגישים מאד לרעש והמולה שמלווה את החג, ובדרך כלל ישוחחו על כך בטיפולים של אחרי בחג

 

לעמודי תוכן נוספים: טיפול בחרדה חברתיתקוגנטיבי התנהגותיהתקף חרדהמצב רוח רע ודיכאוןדיכאון וחרדה במתבגריםריטלין להפרעת קשב וריכוז אצל מבוגריםהפרעת קשב וריכוז במבוגרים וילדיםדיכאון בילדיםבחן את עצמך האם יש לך התקפי חרדה?

Related Articles:

אנשי המקצוע השונים המתמחים בתחומים שונים בקליניקה מאפשרת להתאים מטפל נכון ולתת לכם מענה מהיר, ממוקד ויעיל. צרו קשר באופן חופשי 0504239446

Tagged with →  
Share →

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>